ponedeljek, 9. oktober 2006

Na sončno jesensko soboto

Končno smo dočakali eno soboto, ko ati ni rabil iti v službo. Po tehntnem premisleku, kako ta čas najbolje izkoristiti, smo se odločili, da se podamo čez mejo v Avstrijo in obiščemo Živalski in igralni park v Predingu, o katerem je mami brala na RR.

Zjutraj smo se odpravili v Avstrijo, se ustavili na šopingu v Gralli, ker smo nakupili nekaj "najnujnejših" oblačil in se odpeljali proti Predingu. 15 minut od Lipnice se nahaja čudovit majhen (izgleda da družinski) živalski park, kjer se lahko med ogradami sprehajaš po potki in si jih ogleduješ, hraniš in božaš. Neja je bila navdušena. Najbolj ji je bil všeč opičji mladiček, ki je tako majhen, da je prišel iz kletke in se pustil božati, če si le imel kaj za pod zob. In mi nismo imeli drugega kot krekerje v obliki ribic, tako da ne boste presenečeni nad odgovorom ko vprašate Nejo kaj je opica jedla. Ker bo rekla, da ribo.
Neja je bila tako navdušena, da je kar naprej ponavljala: "Oma caka Neja, oma am riba. Neja boža oma..."
¸
Opica(e)

Po ogledu živalskega parka, se je Neja zagnala proti trampolinom, ki so od morja še vedno zeeelo aktualni. Tako si je privoščila kar nekaj minut poskakovanja in zabavanja.
¸

Po napornem ogledovanju in igranju smo si privoščili še kosilo v restavraciji v parku in se odpeljali proti domu. Takoj za mejo je Neja že odplavala v sanje.

Ni komentarjev: