torek, 9. oktober 2007

Nekaj novih...

No, zdaj je Neja že zdrava (trkam na les) in veselo hodi v vrtec. Babi in dedi sta se vrnila iz Španije in spet jo pridno čuvata.

Začela se je sezona kostanjev. No... ne ravno začela, smo že nekje na sredini in si jih pečemo skoraj vsak dan. Zdaj so ravno prav sladki. Tudi Neja jih ima rada.

Bolezen je pri Neji seveda pustila posledice. Katere? Tiste, ki se jih mami najbolj boji... Spet noče kakat. Sicer se počasi izboljšuje. In to tako, da zdaj kaka tako, da se z atijem zapreta v spalnico in za mojim hrbtom kakata. Tako da: "mami nebo vidla.. he he he". Tako vsaj uspe. Nimam nič proti. Zdaj gresta kar vsak dan.

Pri nas je bila pred časom aktualna Zvezdica zaspanka (v audio in video verziji). In od takrat ima Neja najraje, da gleda zvezdice in Botra Mesca (enkrat je bil celo Meter Bosec :). Ko se zvečer peljeva domov, vedno poišče kakšno zvezdico na nebu (ali pa mesec) in se z njo pogovarja. Jaz ali pa ati pa seveda igrava zvezdico, ki odgovarja. In na ta način izveva ogromno stvari, ki jih nama nebi povedala.

Nekaj izsekov pogovora:

"Zvezdica, ti si bolana, pa ti mamica meli vocino, pa ti da silupa, pa spijes malo soka in si hitlo zdava in lako pides meni, ne?"

"Zvezdica... tvoje pijateljice pa so pi meni, ves? in ves kdo je meni pokukal? Komet lepatec! On je moj plijatelj, veš? Tvoj je tudi, ne? Ti si tudi moja pijateljica, ne?"

In potem ji še natančno pove, kje je doma: v Zemlji, pove ulico IN številko :))

Ni komentarjev: