torek, 8. januar 2008

Nova prijateljica

Pri babici pa smo dobili novo članico družine - črno Sambo. Ja... ni kača, čeprav se tako čuje :) Je naš novi Čau čau, ki sta ga babi in B pripeljala z Madžarske. Tako, da se šele navaja na slovenščino. Ampak ji gre prav dobro. Počasi že začenja razumet, da pri igri z Nejo ne sme uporabljati svojih ostrih zobkov. Je pa res, da kar nekaj Nejinih nogavičk že liči na kosmate nogavičke, ker tolk nitk visi ven :))

V glavnem, Neja in Samba sta se morali najprej spoznati, saj ko smo se prvič srečali, naju je mala razbojnica prav pošteno nalajala. Potem sta se povohali:

Samba je potrebovala nekaj časa, da se je na Nejo navadila. Neja od veselja kar vriska, ko se igrata in se glasno smeji. Zato jo je Samba od začetka kar malo postrani gledala, ampak zdaj se je že navadila in sta že pravi kolegici. Neja si jo pokliče v sobo, zapre vrata in ji kaže knjigice, prebere kakšno pravljico, pokaže ji sestavljanke itd... Seveda je pri tem zelo previdna, da ji Samba kaj ne ukrade in prežveči.

Najbolj smešna pa je, ker si nikakor ne more zapomniti imena. Tako kar reče: "Mami, glej. Tota tudi gleda knjigico... Kak je že? Aaaa, Samba." In ker smo vsi navajeni na leva Simbo, se tudi sami včasih zmotimo in ji rečemo Simba. Takrat pa nas Neja hitro popravi: "Mami, ni Simba, ampak Samba!"

9 komentarjev:

Tine pravi ...

Oooo! Lepo, lepo! To zna biti čudovita, posebne vrste ljubezen. :) Kaj ste dali Sambi borovničev sladoled za lizat, da ima tako plavi jezik? ;)

N in N pravi ...

Ja, borovničke :))

Škoda, da doma nimamo dovolj časa za takšnega hišnega ljubljenčka, ker vem , da bi se imeli hudo radi.

Samba pa bo na žalost le nekaj časa v hiši, potem pa dobi svoj boks. Pa se ne bosta več tako veliko videli. Ampak poleti je pa veselo, ko so vsi kužki zunaj.

Tine pravi ...

Ah! Zdaj sem se spomnil! Pri babici se se prav ukvarjajo s čav čavi, a ne?

N in N pravi ...

Tako ja. In zato ima Nejin ati izgovor, da doma pa ne rabimo še enega ljubljenčka (razen rib, seveda).

Tine pravi ...

Ahmmmmm... a bi lahko... mmmmm... mislim... a bi hoteli... če bi šlo, seveda, ... no, recimo.. da bi mi našo Jenny... če bi se ujela z ostalimi kužki, seveda... kdaj za kakšen teden pripeljali... k babici na počitnice?

N in N pravi ...

He he... Lahko pa enkrat pripeljete Saro pogledat kužke :) In Jenny tudi... na obisk :)

Tine pravi ...

Kaj pa, če bo Jenny tako všeč, da bo hotela za kakšen teden ostati?

N in N pravi ...

To se pa boste morali z babico in B-jem zmenit :)

Tine pravi ...

Sem vedel, da ne bo tako lahko.. :) Ko bo naša sončica zdrava, se pa res povabimo malo na obisk, če boste za. Še moramo Nejino igralnico atestirat!