ponedeljek, 14. januar 2008

Telovadba za vse

Po napornem decembru se je začel januar, ko je treba vse "težko" pridobljene kilograme, spraviti stran.

Tako se je pri nas doma začelo obdobje aktivne telovadbe. Mamica je nabavila tisto super truper mašino, s katero "zagotovo" izgubiš kilograme in dobiš UAU noge in rit.

Tole je mučilna naprava s katero telovadi mamica.
(tista lutka gor pa nisem jaz :))

Moram reči, da kar deluje - v smislu, da čutiš, da se nekaj dogaja z mišicami. Vidni rezultati so verjetno še kar daleč. Kot poleg vsake te čudežne naprave, seveda dobiš tudi predlog "menijev za hujšanje" - torej shujševalna kura, s katero bi itak shujšal. Samo držati se je je treba.

V glavnem, telovadba na mašinci traja dnevno 13 minut. S televizije te bodri mična gospodična, ki nima nobenih težav zdržati teh (hudičevih) 13 minut brez da bi se spotila. Medtem pa draga Nejina mami (torej jaz) hočem umreti že pri tretji minuti in pol. Da ne govorim o bolečih mišicah, za katere sploh vedela nisem. Po drugem dnevu vadbe, sem komaj šla po stopnicah. Zdaj je že bolje. Mišice so se očitno navadile in ne bolijo več tako zelo :))

No... ker je Neja seveda videla, da mami tako intenzivno telovadi, je tudi ona želela malo migati (poleg redne telovadbe, ki jo imava enkrat tedensko). Zato sem ji priskrbela DVD Otroška aerobika z Juvijem.

Nejin telovadni prijateljček

Tako se Neja prav vsak večer (ali celo večkrat na dan) spomni, da bi telovadila z "onim, ko ma rumene gate" - Juvijem torej. In je prav zanimiva. Začetni tekst zna že na pamet :))

Tale otroška aerobika je zelo luštna. Tisti črvek na desni pripoveduje zgodbico o grofu Groznem, ki je svetu ukradel igrače. otroci tako pokličejo Juvija, da jim jih pomaga rešiti. Tako se podajo na pot do gradu, kjer je na poti veliko ovir. Luštno.

Najbolj smešno pa je na začetku. Takole izgleda pri nas:

Črv: "Otroci! Zgodila se je strašna stvar!"
Neja: "Kaj?"
Črv: "Grof Grozni je otrokom ukradel vse igrače in jih skril na svoj grad."

Neja: "Ampak, če pa jih jaz imam tukaj."


2 komentarja:

Vesna pravi ...

Ta mučilna naprava mene tudi čaka v kotu. Pa vsakdan znova rečem, da nimam prostora, kam bi jo postavila. :)

Freycha pravi ...

mah meni so vse te naprave čisto brez veze, ker doma ne bom nič delala. Če hočem kaj početi, potem moram hoditi nekam na telovadbo - pomožnosti še s kako prijateljico, da me povleče tudi takrat, ko mi ni.
No, že od novembra hodim na telovadbo 2x tedensko v Fitnes Forma in zaenkrat fuuull uživam in tudi enkrat nisem skenslala in ne šla, čeprav v večini primerov hodim sama..... sem prav ponosna nase!!

hihihi kako so take izjave malčkov luštne... jaz komaj čakam, da moja pikica začne govoriti, da se nasmejim takim in podobnim izjavam....