torek, 13. marec 2007

Nekaj besed...

Se peljemo mimo hleva, kamor Neja hodi gledat krave:
Neja: "Mamca...ti tukaj se nisi bila! Neja tukaj bila. Ati tudi."
Mami: "A res? Ja, kdaj pa si bila tukaj?"
Neja: "Ati mali, bil tukaj š babico. Neja mala, bila tukaj š Bojem."

Neja pade:
Mama: "Opa...kaj si padla Neja?"
Neja: "Ja. Tak ko teta Nata. Pevec vina pila."

Neja gleda koko pri Filipu:
Filip: "To je veverica!"
Neja: "Ne! To ni vevelica, ampak je koka!"

Neja gleda koko doma:
Mami: "Glej Titanik."
Neja: "To ni Tikatik, ampak je ladja."

Se peljemo mimo šole in vrtca:
Neja: "Neja tukaj hodi solo...Neja tukaj hodi vjtec."
Mami: "Kaj pa boš delala v vrtcu?"
Neja: "Igala, pela in pesala."

Ati si prinese časopis, da bi ga prebral:
Neja: "Ati, to je moj čopis!!! Daj sem!"

Neja stoji pred hišo in pritrjuje verigo za odtekanje vode za tlakovce:
Mami: "Neja, zakaj to delaš?"
Neja: "Nebo šiša begala!"

Ni komentarjev: