Zobki
Končno imamo vse zobke in se bo za nekaj časa končala skrb glede problemov pri izraščanju. Neja je zdaj stara malo več kot 2,5 leta in ima vseh 20 čekanov :))
Pa se poskusimo spomnit kako so rastli:
- prva zobka (spodnji enici) sta zrasli, ko je bila stara točno pol leta. Spremljala ju je šesta bolezen, ki jo je spremljala vročina in izpiščajčki po telesu.
- zgornja zobka sta pokukala ven pri devetih mesecih...brez problemov
- ko smo bili na prvem dopustu (junij 2005 - starost 10, 11 mesecev) soNeji izrastli kar štirje zobki, zgornje in spodnje dvojke...spet brez težav...sumim, da ji je močno pomagala slana voda, ki si jo je non-stop dajala v usta :))
- vsi ostali so počasi prihajali naslednje leto in pol, vsi bolj ali manj brez bolečin ali česa podobnega. Le enkrat je imela vročino en dan...takrat sta prišli zgornji trojki.
- petice pa so povzročile več problemov...imeli smo težave, enkrat s pretrdim in drugič s premehkim blatom :((
Za bolj podrobne podatke, pa moram še preveriti doma...


Ni komentarjev:
Objavite komentar