Bili smo v cirkusu
V Mariboru je bil cirkus in ker smo dobili karte za ogled predstave, smo seveda šli pogledat kako in kaj.
Moram pa najprej povedati, da je Neja bila prvič v cirkusu lani (17. marca 2006). Takrat je bila stara malo več kot leto in pol in je zares uživala. Na začetku, ko je udarila tista cirkuška koračnica, se je malce prestrašila in začela jokati, potem pa so v areno prišli konji, beli in okrašeni, je kar pozabila na strah in nepremično gledala celotno predstavo celi dve uri. To je bil res velik cirkus z veliko živalmi. Bili so konji, levi, tigri, slon, opice...pač vse kar spada v pravi cirkus.
No...cirkus, ki pa je bil letos v Mariboru, pa je bil iz Varšave in v svojih predstavah nima veliko žiali. Pravzaprav so v dveh točkah sodelovali le psički in muce (ki itak niso nič ubogale...mačke pač). Bojda zaradi varstva pravic živali, v Sloveniji ne smejo več gostovati cirkusi z živalmi... Zanimivo...a mačke in psi so pa predmeti?
Kakorkoli že... V cirkus smo povabili še Zalo in njeno mamico, atija in teto. Obe puži sta uživali in z zanimanjem gledali predstavo do konca. Neja je med odmorom celo jahala konjička (prvič v življenju) in to si je seveda najbolj zapomnila.
Sicer pa...tukaj je nekaj utrinkov:





Ni komentarjev:
Objavite komentar