petek, 6. april 2007

Bliža se Velika noč


Mmmm komaj čakam... Danes je post in jemo samo nemesno hrano:)) Potem pa se začne vikend velike noči, prost ponedeljek, obiski tu in tam, jajčka, zajčki itd...
-
Pri nas smo vedno imeli običaj, da smo za Veliko noč odšli k mamini družini in tam preživeli cel vikend. Spomnim se, da smo prespali pri stari mami in starem ateju v njuni mali idilični hišici na bregu, kjer ni bilo (in še vedno ni) centralne kurjave, tople vode in kopalnice s straniščem. Pa vendar je obisk vedno imel svoj čar. Zvečer ko sem splezala pod odejo je bilo vedno izredno hladno, dokler se ni zagrelo in zjutraj je bilo prijetno toplo, dokler ni bil čas za vstajanje...takrat je bilo treba iz tople postelje spet stopiti v hladno okolje.
-
Ampak zjutraj so me že vsi pričakali, saj so vsi vstali pred mano in nesli velikonočne dobrote (jajca, hren, šunko, klobase in ostalo) k žegnu v vaško cerkev. Tako smo dan pričeli skupaj ob zajtrku. Čez dan so moški pokali s karbitom, da se je kar treslo...
-
Kje je že to...Danes imamo svojo družino in že kar nekaj časa ne hodimo več tja. Škoda. Ampak morali bomo uvesti nov ritual za Veliko noč...da bo tudi Neja imela lepe spomine na ta čas. Mislim, da bom začela z iskanjem jajčk, ki jih zajček skrije na vrtu...Tega mi nismo nikoli počeli, pa se mi zdi zanimivo in bo Neji gotovo všeč.
-
Danes bova z Nejčiko pobarvali jajčka, jutri pa bova jih poskusili odnesti k žegnu z babico bok. Seveda če bo Neja za, saj vedno ko pride k babici, je več ne dobiš iz stanovanja.
Popoldan ima stric Bojan praznovanje rojstnega dne, tako da bo tam zagotovo zelo zanimivo, saj pridejo še Filip, Mai in Lara in bo ful fajn.
-
Slike sledijo...

Ni komentarjev: