sreda, 8. avgust 2007

Maček Muri in ostale pesmice

Nekaj časa nazaj sem že pisala o Nejinem najljubšem albumu Figelpok. Tega še vedno redno posluša, ko se z atijem vozi v avtu. Ponavadi začne pri pesmi št. 4 na albumu (Poletna zgodba a.k.a Žaba) in potem nadaljuje naprej. Tako pozna vse pesmi do konca CD-ja, prvih treh pa še ni slišala :))

No... ko se pelje v maminem avtu, pa je obvezen Maček Muri ( v izvedbi Nece Falk seveda). Tako si vsako jutro (če ni preveč zaspana) v avtu prepevava. In v času, ko prideva do babice, lahko slišiva samo eno pesmico. Druga se začne ko parkirava in ponavadi Neja reče: "Mami... samo toto se popejem... pa gem, mami ves?" Seveda obvlada vse pesmice s CD-ja. Kupili smo tudi mini izvedbo Kovičeve pravljice Maček Muri, ki je izšla ob 30 obletnici izdaje, z njo pa smo dobili še seksi uro (za katero ne vemo več, kje je... nekje...)

Počasi bo potrebno najti kakšen drug otroški CD, da se ga naučimo na pamet :) Ima kdo kakšen predlog?

1 komentar:

PETRUŠKA pravi ...

Nama so vsec pesmice od Janeza Bitenca, so se iz casov, ko sem jaz popevala to v vrtcu:) In pa Klovnesa Mikamaka, meni so sicer vecinoma bedne gor, a Sara se jim smeji in kar uziva. Enega pa imava od Pikanogavicke in Kalicopka, se tut kar da prepevat.Drugace pa se nisva na tej stopnji, da bi jih kupovale ker to imava CDje, ki sem jih presnela, ko sem nosecka delala v vrtcu.
papa:)