Igranje z vrstniki
Naša Neja je najbolj srečna, ko pride na obisk kak otrok. Zato se zelo razveseli Zale, Lare, Nine, Maje in Zarje.
Potem skupaj norijo, se igrajo, Neja vse razkaže, pokaže, pove... in na obrazu se ji vidi, da je neizmerno srečna. 
Čudovito pa je opazovati, kako se obnaša ob različnih starostih svojih prijateljic.
Maja in Nina sta starejši, že večji in bolj "odrasli". Gleda ju z občudovanjem in zdi se mi, da kar srka vase vse, kar počneta. Tako ju oponaša in ponavlja za njima. Uboga ju in še veliko se nauči.
Lara je stara približno toliko kot Neja. Igrata se kot pravi vrstnici. Vsaka hoče uveljaviti svoje, pokazati kaj zna, povedati vse kar ve :)))
Zala je leto dni mlajša in je pred kratkim shodila, tako da je postala kar zanimiva. Ob njej je Neja seveda starejša in "bolj izkušena", zato jo vodi sem in tja, ji razkazuje stvari in ji razlaga. In seveda zdaj že ve, da ko pride Zala je treba vse, kar je kaj vredno, poskriti (dude na primer).
Zarja pa je najmlajša od vseh in je še dojenček. Seveda ni tako zanimiva za igranje, jo pa Neja boža in ji daje ljubčke. Kot starejša sestrica...
No...in ob vsem tem sta ati in mami ugotovila, da bi bilo zelo dobro jeseni Nejo vpisati v vrtec, kjer bi uživala ob vrstnikih. In že delamo na tem...kmalu bo vpis in jo bomo kar vpisali. Tudi Lara je že tam in mogoče bosta celo v isti skupini.


Ni komentarjev:
Objavite komentar