sreda, 3. januar 2007

Srečno in zdravo v novem letu 2007

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca.
Spomladi do rožne cvetice,
poleti do zrele pšenice,
jeseni do polne police,
pozimi do snežne kraljice,
v knjigi do zadnje vrstice,
v življenju do prave resnice,
a v sebi - do rdečice čez eno in drugo lice.
A če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova,
poskusi vnovič
in zopet
in znova.



Pa smo ga dočakali.... Novo leto namreč. Po bolj ali manj bolnih praznikih, ko smo prebolevali nekaj z antibiotiki in nekaj z domačimi zdravili in samo ati ni zbolel, smo spet v starih tirnicah. Neja jezi babico in dedija, mami in ati pa služita din dine.

Za silvestrovo smo šli k babici na večerjo, potem pa smo preostanek leta preživeli doma. Neja je ob desetih zaspala in prespala polnoč in vse raketice. Jih je pa okoli osmih videla, ko so jih spuščali dedi, botrček in ati. Najprej je malo gledala, potem pa jo je postalo strah pokanja in sem jo nesla v hišo, kjer je iz varne razdalje opazovala dogajanje skozi okno.

Zdaj mora ati kupiti še nekaj raket, ker moramo nenehno sedeti pred oknom v kuhinji in gledati "rakete" skozi okno. Čeprav jih več ni.

Naša mala miš pa zna tudi voščiti srečno novo leto. Ko smo včeraj prišli k babici v blok, ji je kar na vratih že rekla: "Slecno novo leto!" in odjurila k svojim igračam :))

Ni komentarjev: