2. obisk pri zobozdravnici
Po enem letu smo Nejo spet naročili na reden pregled pri zobozdravnici. Lani februarja sva bili prvič na pregledu in zobozdravnica je pohvalila Nejine lepe bele zobke. Neja je še dolgo znala povedati kako je bilo. No...do letos je seveda že pozabila.
Včeraj pa sva bili na drugem pregledu. Moram reči, da imava čudovito zobozdravnico, ki je zelo prijazna in zna z otroki. Z Nejo sva se skupaj vsedli na stol in zobozdravnica je pogledala Nejine zobke. Pohvalila jih je, rekla, da so že vsi in da so lepi in beli. In ko bomo čisto ukinili dudo (ki jo imamo sicer samo še za uspavanje), se bo tudi razmik med zobki zmanjšal. Rekla je tudi, da se čeljust lepo razvija in da bo lepo pripravljena, ko bodo mlečni zobki izpadli in bo dovolj prostora za nove zobke.
-
Neja je dobila igračko in štemplček na rokico. No... potem je morala sestra tudi mamici dati štempl, da sva ga imeli obe in ga zdaj ponosno razkazujeva naokrog.
-

Tukaj pa je ena slikca, na kateri se vsaj malo vidi Nejino zobkasto bogastvo.


2 komentarja:
Super! Me veseli, da ima Neja za sabo tako dobro izkušnjo. :) Mi še nismo razmišljali o izbiri zobozdravnika. Vsako priporočilo bo dobrodošlo. ;) Sem se pa pogovarjal s svojo zobozdravnico, ki je rekla, da nas bo itak pediatrinja napotila k zobozdravniku, ko bo za to čas (nekje pri 2 - 2.5 letih).
Midve sva se nekako zgužvali k dr. Darinki Borovšak-Bela, ki dela v Vošnjakovi in je specialist za otroško in preventivno zobozdravstvo. Zaenkrat sem zelo zadovoljna. Vidi se, da rada dela z otroki in da ji je to v veselje. Pa še gužve ni bilo. Prišle sva, ko sva bili naročeni in takoj noter, 5 minut in sva bili gotovi.
Prvič pa sva šli na pregled pri letu in pol, da je pogledala kako izraščajo zobki in seveda dala nekaj napotkov glede higiene, hrane in pijače.
Priporočam, da greste pred drugim letom, ker takrat so v bistvu vsi zobki že zunaj. pa fajn je, da se otrok čimprej sreča z zobozdravnikom, da ga kasneje ni strah.
Objavite komentar