ponedeljek, 10. september 2007

Vrtec - prvi teden in en dan

Prvi teden vrtca je minil ZELO dobro. Neja z velikim veseljem hodi v vrtec in komaj čaka, da gre.

Prvi teden sem jo v ponedeljek in torek peljala ob 8. uri v vrtec jaz. Ob dvanajstih pa sta jo v torek pobrala babi in dedi. Preostale dneve je gospodična ob pol sedmih zjutraj šla najprej k babici in dediju, potem pa sta jo ob osmih peljala v vrtec, ob dvanajstih pa spet po njo. Teden je minil brez težav in zapletov.

Takoj, ko se je v vrtcu preobula je stekla v igralnico k Lari. Najprej sta se objeli in pozdravili, potem pa hitro igrat. Ampak to srečanje je (baje) bilo tako, kot da se nista videli kakih 10 let. In tudi Lari je bilo takoj lažje v vrtcu, ko je prišla Neja. Tako sta prvi teden kar obe ostajali v vrtcu samo do dvanajstih.

V petek pa sta se babici (Nejina in Larina) zmenili, da v ponedeljek pa bomo že spali v vrtcu. Fajn... sicer smo se mi že dogovorili, da bo Neja v vrtcu samo do spanja, pa je zdaj tako, da tam tudi spi.

Seveda sem bila danes spet hudo živčna, ker nisem vedela, kako bo princeska zaspala. Hja... doma je to cel protokol... od flaške soka, meka in dudik... pa obvezno nekdo leži z njo...

Ker sta babi in dedi rekla, da gresta ob 14.15 po njo, sem ob 14.25 itak že klicarila, kako je. In prinčipesa je baje v vrtcu zaspala v treh minutah (podrobnosti še ne vem... ampak bom izvedela:)), se prebudila dobre volje in je že doma.

Hvala Bogu, da imamo tako pridno in pogumno punčko!!!!

3 komentarji:

LunAya pravi ...

Veš, v vrtcu je vse drugače, čisto drug režim, pravila in navade. Nič ni isto, kot doma. Tako je tudi s spanjem. Doma komplicira in si izmišljuje, v vrtcu pa vsi otroci počivajo in tudi ona mora.

Ti govorim iz prve roke, ker je naš tut takšen. V vrtcu je tok priden in vse, da pol doma dela kažin, kot bi moral nadoknaditi.. Ah, tko je to.. :)

PETRUŠKA pravi ...

Ja, tako je to v vrtcu. Men se zdi, ko gledam svojo Saro, da je tam prav velika punca in cisto druga osebnost. Igra po pravilih, a dobro ve, da doma ta pravila niso nujna-zato jih nikakor ne morem uvest.

Sicer pa se spomnim, da sem bila tudi sama vedno taka-v vrtcu in soli vedno zelo pridna in mirna, doma pa mali vrag:)

Pa kar tako naprej bodite pridni:)
papa

N in N pravi ...

Vrtec je zakon :))