ponedeljek, 3. september 2007

Vrtec - start

Here I go

No... takole je Nejka zjutraj, malo pred osmo, odhajala v vrtec. Prvič... Navdušena... Pred tem sem jo še malo poslikala, v kamero je celo zapela pesmico ter povedala kam gre in kaj bo tam delala.

Pred vrtec sva prispeli istočasno kot Nejina soseda Lara in ker sta v isti skupini, smo šli skupaj noter. Tam nam je vzgojiteljica Zdenka pokazala naše obešalnike in smo se preobuli. Potem pa v igralnico. Nejo so noge kar nesle naprej in kmalu je že sedela na blazini in preiskovala igrače. Lara se ji je tudi hitro pridružila. Ampak ona je že "stara mačka", ker je bila v vrtcu že lani, letos pa je samo menjala igralnico in vzgojiteljici.

V glavnem... nisem imela časa in priložnosti za lubčka v slovo... Samo od daleč (od vrat) sem ji pomahala in rekla, da pridem po njo. Neja je samo odmahnila in že me ni več videla. Niti malo ji ni bilo težko.

No... mamici pa je bilo malo in se je skoraj razjokala... Moja mala punčka je že velika... Ah ja... Potem nisem jokala, ker sem se prepričala, da mala uživa in ji je lepo.

Čez dve uri sem poklicala v vrtec, da vidim kako je. Vzgojiteljica je rekla, da je dobre volje, se igra in me prav nič ne pogreša. No... ob dvanajstih grem po njo... Dovolj bo za prvi dan, upam pa, da bo tudi jutri navdušena nad vrtcem.

Update:

Ob dvanajstih sem Nejo pobrala v vrtcu. Ko me je zagledala na vratih igralnice, je zacvilila, prišla po mene in me hotela zvleči v igralnico. Potem sem ji rekla, da greva domov, pa ji nekak še ni bilo za it. Zato sva se še malo potikale po garderobi, se igrale na igralih in šele po pol ure odšle domov.

Komaj čaka, da gre jutri spet.

4 komentarji:

PETRUŠKA pravi ...

V 'normalnem' vrtcu v Kamniku so se meni poznani malcki uvajali bolj cudno. Prvi dan eno uro, drugega dve uri in danes gredo sele od jutra do dvanajstih v vrtec... No, prav vesela sem, da je Neja tako dobro sprejela vrtec! Ves, tudi Sara je bila super, prav nic ni jokala za mano, jaz pa ne za njo, ceprav sva midve ze prvi dan 'startali na polno'-tako kot vidve, da je bila sama tam. No, danes sem jo samo oddala in grem popoldne ponjo.
Mi je kar malo dolgcas, se se privajam na to, da sem po dveh letih frej in ima dan dvakrat vec ur:)
Pozdravcke!

N in N pravi ...

Ojla

Me veseli, da je Sara tudi tako samostojna. In pravo olajšanje je, ko se pripraviš na najhuje, pa je potem vse OK. Meni so pa vseeno stopile solze v oči. Sicer pa so mi tudi takrat, ko sem še bila zaposlena v šoli in sem videla prvošolčke kako prihajajo v šolo... prava cmera :))

V našem vrtcu pa uvajanja sploh ni... So rekli naj pridemo kak dan med počitnicami pogledat in se igrat in to je bilo to.

PETRUŠKA pravi ...

Glede uvajanja je meni bolje tako, kot imate vi ali pa Sarin vrtec v Ljubljani. Je bolj na hitro. Se mi zdi, da sedaj v veliko vrtcih dajo prevelik pomen na uvajanje in tkole postopno bi jaz dobila obcutek, kot da otroku vsak dan dajem se eno moznost, da vrtec dozivi kot neko vojasko oporisce, kjer je prisilno in kot da ga zelim pocasi pripravljati na sok? Ne, saj ni soka. Zato naj gre ze prvic tako kot se gre. In ko hodijo po eno uro, pa po dve, kot da otroku dajejo znova in znova moznost, da lahko rece ne...in to je pot do razvajenega otroka, ki se kar prekmalu sam odloca namesto starsev.
Ampak, vsak ima svoje mnenje in stalisca:)
In ti je kaj dolgcas ko je mala v vrtcu?

N in N pravi ...

Ja, meni je kolegica rekla, da je bolje, če jo pustim, ker dlje ko hodiš z otrokom v vtec, bolj bo mislil, da ti pa tudi tja spadaš. Od začetka že mora vedet, da je vrtec za otroke in ne za starše.

Jaz v igralnico niti ne stopim. Od vrat jo pokličem in pomaham. Pa saj me itak ne vidi :))

Drugače pa ni nič dolgčas... V službi je gužva.