petek, 14. december 2007

Božična peka

Letos smo ženskice spet (kot lani) prijele za kuhinjske pripomočke in spekle kup medenjakov in ostalih keksov.

Letos je, poleg babice boka in Maje, pomagala tudi teta Renata.

Namen božične peke je seveda veselje otrok, ko gnetejo testo in izrezujejo oblike. In Neja je bila prvih nekaj minutk navdušena. Potem pa je mami šla k sosedom po rezervni pekač in s sabo pripeljala Majo, da nam pomaga.

Maja in Neja sta izrezali nekaj piškotov, potem pa zgasnili v dnevno sobo in ju ni bilo več na spregled do osmih zvečer, ko je prišla Maja povedat, da mora domov. Ženske v kuhinji smo (skoraj) pozabile na podmladek v dnevni... Ampak sta se prav pridno igrali, tako da ni bilo bojazni. Sicer pa je Maja že velika punca. No... Neja tudi.

Ko se je Maja poslovila, se je Neja pridružila peki...

Mami, babica in teta Renata pa so ob dobri glasbi (in kakšen Bandidosu Ice) uživale v peki in čveku. Napekle smo tono keksov.

2 komentarja:

LunAya pravi ...

Njami koliko dobrot. A se lahko pridemo malo posladkat? :)

Anonimni pravi ...

Zakaj se mi vedno bolj dozdeva, da je vaša hiška tista iz pravljice o Jankotu in Metki? :)