četrtek, 6. december 2007

Špricanje vrtca, nočni pogovori in drugo

Neja je ta teden doma. Preventivno smo jo pustili pri babici in dediju, ker je že malo kašljala in ji je teklo iz noska.

Poleg tega jo je v nedeljo zvečer bolel trebušček in je bruhala. Sumim sicer, da se je nabralo preveč sluzi, ki je ni izkašljala in jo je ta dražila. Upam pa, da ni bilo od žajbljevega čaja, s katerim se nalivava z atijem. Ja, tudi midva nisva med najbolj zdravimi. Boleče grlo, kašelj, slabo počutje... Lekadol, žajbelj, čaji, vitamini... vse to je na dnevni to-do listi. Še vedno. In potem sploh ni čudno, da je otrok tudi bolan.

V glavnem, v ponedeljek ponoči je imela Neja vročino. Ob dveh zjutraj se je predramila in sem jo morala malce poujčkati. Tako sem jo odnesla v dnevno sobo. Tam pa je skozi okno videla mesec in je bila v trenutku budna kot sova. Skočila je na tla (kot da je popolnoma zdrava), stekla k balkonskim vratom in se pogovarjala z njenim "botrom mesecem". Med drugim je šla zbudit še atija, da mi je povedala, da ima boter mesec novo frizuro in da je prišel k njej na obisk. Ok... ni bil ravno navdušen. Mesecu je povedala še, da mamica ni Zalina teta Nina, ampak je Nejina mamica. (to je bilo očitno zelo pomembno... kako se je tega spomnila ob dveh zjutraj, mi še vedno ni jasno).

Nočni pogovori z mesecem so trajali kakšne pol ure. Čas do štirih zjutraj pa sva prebili gledajoč Shreka tretjega. Potem pa sva šli spat. Zjutraj je še imela vročino in zaradi neprespane noči, je mamica z veseljem ostala v bolniški.

Ob dvanajstih naslednji dan (torek) sva šli k najinemu novemu zdravniku v Hoče, ki je ugotovil, da nima nobenega bakterijskega vnetja in da je samo viroza.

No, od torka pika nima več vročine, zato je mami v službi. Včeraj je prišel Miklavž in ji je prinesel igrico Ekec pekec kurji drekec.

Ko je odvila paket je rekla: "Ati!!!! ves kaj sem dobila? Ekeca pekeca kurjega drekeca!!!! Pidi, špilat!"

Dobila je še leseno ptičjo hišico, ki jo morava sami sestavit in pobarvat. Zdaj pa veselo na delo. Končni izdelek pokaževa tukaj.

3 komentarji:

Freycha pravi ...

ko boste drugič v Hočah mi javi, pa se lahko vidimo, če smo doma.

Sicer pa upam, da boste kmalu dobro!!

Tine pravi ...

Tole z Botrom Mesecem je res bilo zabavno prebrati! :))

Se še mi uštulimo, pa se res lahko spet kaj srečamo, če bosta za to! :)

N in N pravi ...

Freycha... Midve sva "vedno" v Hočah, ker nisva daleč stran doma.

Tine... se zmenimo!!