5. julij 2006 – sreda
No, kaj se je pa včeraj dogajalo pri nas??? Edi je kosil in ugotovili smo, da imamo v drevesu poleg hiše OGROMNO osje gnezdo. Nekaj podobnega temu – tudi po velikosti!
In Edi se je med košnjo s kosilnico zaletel v drevo, nakar je priletelo okoli 15 os in ena ga je pičila v desno ramo. Hitro se jih je otepel, največja sreča pa je bila, da je Neja šla ravno stran od njega, ker je prej hodila za njim.
Čez 15 minut, Ediju oteče desno lice Kaj zdaj??? Ga gledam...po telesu polno nekih bulic...pravim:"Ej tebe pa ni samo ena pičila!" Prešetejem bulice...samo na hrbtu eno 18 pikic. Sem rekla, nemogoče, da nisi nič čutil, da so te tak napikale...
Kaj naredit...peljat v bolnico??? Pokličem sosedo Tanjo, ki dela v bolnici, pride pogledat. Najprej reče, da ima doma nekaj, da mu da injekcijo, da bo boljše. Gre domov, pride nazaj, tja pade, ker je Edi še bolj zatečen. Pravi: "Pojdita vidva raje na urgenco!" Pokliče v bolnico, se zmeni, ker imajo gospodje od 18-19 prosto. Oziroma, do 18.00 dela dežurni, od 19.00 naprej pa urgenca. Midva seveda prideva ob 18.00. Naju sprejme en prijazen bolničar (voznik rešilca), mu poveva kaj je bilo, pokaževa pikice, pravi to je alergijska reakcija, bule (po moje piki) pa so alergijski izpuščaji.
No, dali so mu zdravilo v žilo, pride zdravnica ven in reče, da zdaj pa gre na interni oddelek in bo tam odležal. Mene skoraj kap, ker sem najprej pomislila na INTENZIVNEGA...Kriza...malce premislim, ugotovim, da to ni isto in si malo oddahnem.
Potem se peljemo z rešilcem 100 m do internega, kjer sem stala zunaj 1 uro, da so Ediju pikice izginile (bil je v sobi tako da nisva bila skupaj in nisem vedela kaj se dogaja, sem pa ga vsake toliko slišala, da se pogovarja s sestrami). Po uri in pol so naju poslali na dermatološki oddelek in rekli, da bo moral eno noč ostat. Zdravnik dermatolog ga pogleda in reče, da ni sile. Da so ga gor poslali zato, da se zavarujejo, da ne bi bilo kaj narobe. Mu da injekcijo v rit in reče naj počakava 1 uro, da vidimo, če bo oteklina izginila. Če bo kaj bolje lahko gre domov. Če se doma poslabša, ga spet pripeljem nazaj.
V glavnem, čez kakšno uro pride zdravnik nazaj z večerje, oteklina se vidno zmanjša in midva pičiva domov. Usput se oglasiva pri babici in Neji, ki je danes tam prespala, če bi bila slučajno potrebna nočna vožnja na urgenco.Noč sva preživela...sem rekla Ediju, da ga bom vsake pol ure ruknila s kladivom, če še diha. Pa je bilo OK. Danes zjutraj je bila oteklina samo še oteklinica Zanimiv dan, kajne? Za ZNORET!
In Edi se je med košnjo s kosilnico zaletel v drevo, nakar je priletelo okoli 15 os in ena ga je pičila v desno ramo. Hitro se jih je otepel, največja sreča pa je bila, da je Neja šla ravno stran od njega, ker je prej hodila za njim.Čez 15 minut, Ediju oteče desno lice Kaj zdaj??? Ga gledam...po telesu polno nekih bulic...pravim:"Ej tebe pa ni samo ena pičila!" Prešetejem bulice...samo na hrbtu eno 18 pikic. Sem rekla, nemogoče, da nisi nič čutil, da so te tak napikale...
Kaj naredit...peljat v bolnico??? Pokličem sosedo Tanjo, ki dela v bolnici, pride pogledat. Najprej reče, da ima doma nekaj, da mu da injekcijo, da bo boljše. Gre domov, pride nazaj, tja pade, ker je Edi še bolj zatečen. Pravi: "Pojdita vidva raje na urgenco!" Pokliče v bolnico, se zmeni, ker imajo gospodje od 18-19 prosto. Oziroma, do 18.00 dela dežurni, od 19.00 naprej pa urgenca. Midva seveda prideva ob 18.00. Naju sprejme en prijazen bolničar (voznik rešilca), mu poveva kaj je bilo, pokaževa pikice, pravi to je alergijska reakcija, bule (po moje piki) pa so alergijski izpuščaji.
No, dali so mu zdravilo v žilo, pride zdravnica ven in reče, da zdaj pa gre na interni oddelek in bo tam odležal. Mene skoraj kap, ker sem najprej pomislila na INTENZIVNEGA...Kriza...malce premislim, ugotovim, da to ni isto in si malo oddahnem.
Potem se peljemo z rešilcem 100 m do internega, kjer sem stala zunaj 1 uro, da so Ediju pikice izginile (bil je v sobi tako da nisva bila skupaj in nisem vedela kaj se dogaja, sem pa ga vsake toliko slišala, da se pogovarja s sestrami). Po uri in pol so naju poslali na dermatološki oddelek in rekli, da bo moral eno noč ostat. Zdravnik dermatolog ga pogleda in reče, da ni sile. Da so ga gor poslali zato, da se zavarujejo, da ne bi bilo kaj narobe. Mu da injekcijo v rit in reče naj počakava 1 uro, da vidimo, če bo oteklina izginila. Če bo kaj bolje lahko gre domov. Če se doma poslabša, ga spet pripeljem nazaj.
V glavnem, čez kakšno uro pride zdravnik nazaj z večerje, oteklina se vidno zmanjša in midva pičiva domov. Usput se oglasiva pri babici in Neji, ki je danes tam prespala, če bi bila slučajno potrebna nočna vožnja na urgenco.Noč sva preživela...sem rekla Ediju, da ga bom vsake pol ure ruknila s kladivom, če še diha. Pa je bilo OK. Danes zjutraj je bila oteklina samo še oteklinica Zanimiv dan, kajne? Za ZNORET!


Ni komentarjev:
Objavite komentar