sobota, 29. julij 2006

Prišel je dedi

7. julij 2006 – petek

V sredo je po dolgem času spet prišel domov dedi. Zdaj ga ni bilo kar nekaj mesecev in moram reči, da se ga Neja vsake toliko spomni. Ali vidi sliko na polici in ga pokliče, ali se ati pogovarja z njim po telefonu in mu tudi Neja kaj pove. Zadnjič pa sem jaz oblekla dedijev flis, ker me je zeblo. In ko me je Neja videla, je takoj vtaknila roko v žep na njem in iskala cigarete, ki jih ima dedi vedno s sabo. No, ni jih bilo tam, pa mi je hitro rekla: »Dedi…toto…cika!« Dobro si je zapomnila, da je flis dedijev in da v njem nosi tudi cigarete, ki jih Neja vedno potegne iz žepa, si jih ogleda in če ima dedi srečo, nepoškodovane vrne v žep. Če ni sreče, ni cigaret.

No, v sredo je dedi prišel spet domov. Mislim, da zadnji »obisk« preden pride za vedno nazaj. Zdaj si je vzel kar nekaj tednov dopusta z borze, da lahko gremo brez skrbi avgusta skupaj na morje. Komaj čakam…

Sreda pa je potekala takole…Ker je dedi prispel ravno v času, ko mora Neja na popoldanski počitek, je seveda tega prešpricala in ostala budna. On pol sedmih je tako bila že na pol v komi in smo se odpeljali domov. Tam je takoj zaspala in spala eno uro. Ko se je zbudila, sem jo kar hitro potegnila iz postelje in jo do konca prebudila. Šli sva ven in se malo igrale z Laro, Nino in Majo. Ob devetih pa še kar ni hotela v hišo…Pa sem jo premagala. Dan je bil izgleda kar zanimiv, saj je ob desetih zaspala kot top. Zjutraj pa seveda spet problemi z vstajanjem, ko je treba k babici. Ampak sva ji povedala, da danes pa lahko zbudi dedija in je kar šla. Faca.

Ni komentarjev: