sobota, 29. julij 2006

Vroče kot .... v kotlu

24. julij 2006

Pri nas se je začela nenormalna vročila. Sem slišala, da je Evropo zajel vročinski val in da ponekod ljudje celo umirajo. Groza.

Pri nas je trenutno vsak dan vsaj 35°C, na soncu pa sva včeraj zjutraj izmerila 44°C. Kriza. Hišo imamo kolikor pač lahko zaprto, rolete spuščene, da ne prepuščajo sončnih žarkov, ponoči vklopljen ventilator, ki me je že napihal po ledvicah. Neja je venomer prepotena kot da bi se tuširala. Večino časa teka kar naga ali pa z bodijem brez rokavov. Plenica ji je že na poti, ampak kaj, ko noče na kahlo. Potem pa samo brišemo lužice za njo, saj spije tudi ogromne količine tekočine.

Pred nekaj dnevi so se temperature vsaj ponoči spustile in je bilo prav prijetno, zadnjih nekaj dni pa je ponoči enako kot podnevi. VROČE.

Upam, da bodo kmalu bolj znosne temperature. Delam še en teden, potem pa en teden z Nejo kraljujeva in se potepava. Zato bi bilo malo boljše vreme dobrodošlo.

Ni komentarjev: