Ni…mama…ni mu…
7. julij 2006 – petek
Le kako delajo ti otroški možgančki? Vedno sem mislila, da se tako majhni otroci ne morejo spomniti stvari, ki so jih doživeli pred kakim letom ali več.
Včeraj smo z Nejo, babico D. in Majo šle na sprehod po naši ulici. Ko prideš do konca asfaltirane ceste, se začnejo pašniki, na katerih so v poletnih mesecih krave. Neja je veselo hodila in opazovala vse po poti. Srečamo še eno muco in velikega hrošča, ki mu je rekla »ika biba«. Ko smo prišle do pašnikov, pa se naenkrat ustavi in gleda… In pravi: »Mama…NI!!« Seveda jo povprašam česa ni. In pravi: »Mama…ni mu!« In res krav še ni bilo na pašniku.
Ampak kaj je zanimivo. Že od lani poleti Neja ni bila na tem delu ulice. Torej se je morala spomniti krav še od lani. Fascinantno… Vsaj meni no. Da se spomni stvari, ki so se dogajale lani.
Pa še en primer. Ameriške borovnice pri babici S. so zrele konec junija. Lani jih je Neja zelo rada jedla. Letos pa je že maja iskala borovnice, da bi jih jedla. Torej je bila lani stara manj kot leto dni, pa se je letos spomnila točno kje rastejo. Pametno, Polde. :)


Ni komentarjev:
Objavite komentar